Működési területe: Alapszolgáltatási Központ Alapító és irányító szerve: Nagymágocs Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete.

Nagymágocs  Nagyközség  Önkormányzatának  fenntartásában,  1968.  óta  működik  a  szociális  alapszolgáltatással  foglalkozó  intézmény. Előbb  Öregek  Napközi Otthonaként,  majd  jelenleg  Nagymágocsi  Szociális  Szolgáltató  Központ  néven.

Feladatai: A többszörösen módosított 1993. évi III. törvény 60-64. és 65/F § -aiban meghatározott alapellátások biztosítása. A módosított 1997. évi XXXI. törvény 39-40. §-aiban meghatározott gyermekjóléti alapellátások biztosítása. Megállapodás alapján az óvodások, általános iskolások, felnőttek étkeztetése.

Megbízott intézményvezető: Szendi-Horváthné Csernus Piroska

Székhely: 6622 Nagymágocs, Szentesi út 30.

Mobil: 06-31-200-1097

Email: nagymagocsiszszk@gmail.com

Intézményvezető helyettes, terápiás munkatárs: Móricz Mónika

Családsegítő munkatárs: Pintér Edina

Szociális gondozó és ápoló (házi gondozó): Erős Hajnalka

Szociális gondozó és ápoló (klub gondozó): Varga Ferencné

Szociális asszisztens: Szénási Tamara

Tanyagondnok: Tapodi László

Gyermekélelmezési –és szociális konyha:

Élelmezésvezető: Szabó Attila

Az intézmény címe: 6622 Nagymágocs, Mátyás Király u.18.

Mobiltelefon: 06-70-850-8544

e-mail: nagymagocskonyha@gmail.com

Alapító okirat: Megtekintés

Szolgálatatásaink:

  • Nappali ellátás idősek és demensek részére

 

Azon 18. életévét betöltött személyeknek, akik egészségi, szociális, mentális állapotukra vagy idős korukra figyelemmel támogatásra szorulnak, valamint a saját otthonukban élők részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, étkezésre, társas kapcsolatokra, valamint alapvető higiéniai szükségletek kielégítésére.

A  szociális  és  mentális  támogatásra  szorulók, valamint demensek  részére  napközbeni  ellátást  nyújt, állapotmegtartó  és  javító  szolgáltatásokat  biztosít,  szabadidős  programokat szervez. A nappali ellátás igénybevétele költségmentes.

Szolgáltatások: igény szerinti étkeztetés, egészségügyi alapellátás megszervezése, szakellátásokhoz való hozzájutás segítése, hivatalos ügyek intézése, társas kapcsolatok kialakítása, egyéni, illetve társas beszélgetés, szellemi-kulturális, szórakoztató foglalkoztatás, fejlesztő foglalkozások, mozgás fejlesztése, egészségügyi állapot szinten tartása

 

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat

 

A gyermekjóléti szolgáltatás célja: a területén élő gyermekek testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődésének, jólétének a családban történő nevelésének elősegítése, veszélyeztetettség megelőzése, valamint a gyermek családjából történő kiemelésének megelőzése.

A szolgálat fő tevékenysége:

  • gondozási feladatok, gyermeknevelési és életviteli tanácsadás – családgondozás,
  • szolgáltatási feladatok – különböző ellátások közvetítése, ügyintézési segítségnyújtás
  • szervezési feladatok – gyermekvédelmi feladatokat ellátó személyek és intézmények együttműködésének megszervezése, jelzőrendszer megszervezése, működtetése.

A gyermekek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében kiemelt feladat egy jól működő jelzőrendszer kiépítése, ami lehetővé teszi a veszélyeztető okok feltárását, időben történő felismerését. A szolgálat fogadja bármely gyermek veszélyeztetettségével kapcsolatos jelzést, majd a gyermekhez s családjához azok szükségleteihez igazodó intézkedést tesz.

A gyermek veszélyeztetettségét bárki jelezheti az intézmény felé.

Veszélyeztetettség megszüntetése érdekében személyes kapcsolat keretén belül a szolgálat családgondozója támogatja a gyermeket az őt veszélyeztető körülmények elhárításában.

Segíti a szülőket a gyermek gondozásában, ellátásának megszervezésében a családban történő működési zavarok megszüntetésében, tehát családgondozást végez.

A családok, egyének számára a szolgáltatás igénybevétele önkéntes és térítésmentes.

 

  • Házi segítségnyújtás

 

A házi segítségnyújtás célja: a településen élő rászorulók önálló életvitelének fenntartását lakóhelyükön, saját lakásukban segítse és szükségleteiknek megfelelően, egyenlő eséllyel hozzáférhető szolgáltatást nyújtson a legszükségesebb elemi életfeltételek biztosítása érdekében.

Feladatai: A házi segítségnyújtás feladata segítséget nyújtani az ellátást igénybe vevőnek abban, hogy fizikai, mentális, szociális szükséglete saját környezetében, életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően, meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával, fejlesztésével biztosított legyen. További feladat az ellátott fizikai, mentális és egészségügyi állapotának hosszútávon történő megőrzése.

 

  • Tanyagondnoki Szolgálat

 

Térítésmentes szolgáltatás

A tanyagondnoki szolgáltatás célja az aprófalvak és a külterületi vagy egyéb belterületi, valamint a tanyasi lakott helyek intézményhiányából és a közösségi közlekedés nehézségéből eredő hátrányainak enyhítése, az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, közszolgáltatáshoz, valamint egyes alapszolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása, továbbá az egyéni, közösségi szintű szükségletek teljesítésének segítése munkanapokon.

Az ellátás igénylésének módjai

A szolgáltatást kérheti az az ellátásra szoruló személy, vagy annak törvényes képviselője, aki Nagymágocs Nagyközség közigazgatási határán belül, de külterületen él.

Szolgáltatáselemek

  • közreműködés étkeztetés biztosításában
  • közreműködés házi segítségnyújtás biztosításában
  • közreműködés közösségi és szociális információk szolgáltatásában
  • közreműködés egyéb alapszolgáltatások igénybevételében
  • szállítás
  • megkeresés

 

Az ellátás igénylésének menete

A szolgáltatás igénybevételéhez a tanyagondnokkal szükséges egyeztetni telefonon, vagy személyesen, az igénybevétel előtt legalább egy nappal, aki a szabad kapacitás terhére tudja biztosítani a kért szolgáltatást.

 

  • Szociális és gyermekétkeztetés

 

Szociális étkeztetés

A szociális alapszolgáltatások egyik formája az étkeztetés, melyet valamennyi önkormányzat –  a lakosságszámtól függetlenül – köteles biztosítani. Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt. A jogosultság részletes feltételeit a települési önkormányzat rendeletben szabályozza.

 

Gyermekétkeztetés:

  • Bölcsődés gyermekek étkeztetése
  • Óvodás gyermekek étkeztetése
  • Iskolás gyermekek étkeztetése
  • Intézményen kívüli gyermekétkeztetés