Működési területe: Alapszolgáltatási Központ Alapító és irányító szerve: Nagymágocs Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete.

Nagymágocs  Nagyközség  Önkormányzatának  fenntartásában,  1968.  óta  működik  a  szociális  alapszolgáltatással  foglalkozó  intézmény. Előbb  Öregek  Napközi Otthonaként,  majd  jelenleg  Nagymágocsi  Szociális  Szolgáltató  Központ  néven.

Feladatai: A többszörösen módosított 1993. évi III. törvény 60-64. és 65/F § -aiban meghatározott alapellátások biztosítása. A módosított 1997. évi XXXI. törvény 39-40. §-aiban meghatározott gyermekjóléti alapellátások biztosítása. Megállapodás alapján az óvodások, általános iskolások, felnőttek étkeztetése.

Intézményvezető: Fazekas-Varga Diána

Székhely: 6622 Nagymágocs, Szentesi út 30.

Telefonszám: 63/ 363 014

Mobil: 06-31-200-1097

Email: nagymagocsiszszk@gmail.com

Intézményvezető helyettes, terápiás munkatárs: Móricz Mónika

Családsegítő munkatárs: Gabnai Józsefné

Szociális gondozó és ápoló ( házi gondozó): Miskolczi Dóra

Szociális gondozó és ápoló( klub gondozó): Oláhné Halmai Gina

Adminisztrátor: Párkányné Labádi Gabriella

Gyermekélelmezési –és szociális konyha:

Élelmezésvezető: Szabó Attila

Az intézmény címe: 6622 Nagymágocs, Mátyás Király u.18.

Mobiltelefon: 06-70-850-8544

e-mail: nagymagocskonyha@gmail.com

 

Védőnői Szolgálat:

védőnő: Fodor Csilla

Az intézmény címe: 6622 Nagymágocs, Rákóczi u.2.

Mobiltelefon: 06-70-850-8816

e-mail: nagymagocsiszszk@gmail.com

Szolgálatatásaink:

  • Nappali ellátás idősek és demensek részére:

A  szociális  és  mentális  támogatásra  szorulók, valamint demensek  részére  napközbeni  ellátást  nyújt, állapotmegtartó  és  javító  szolgáltatásokat  biztosít,  szabadidős  programokat szervez. A nappali ellátás igénybevétele költségmentes.

Szolgáltatások: igény szerinti étkeztetés, egészségügyi alapellátás megszervezése, szakellátásokhoz való hozzájutás segítése, hivatalos ügyek intézése, társas kapcsolatok kialakítása, egyéni, illetve társas beszélgetés, szellemi-kulturális, szórakoztató foglalkoztatás, fejlesztő foglalkozások, mozgás fejlesztése, egészségügyi állapot szinten tartása

 

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat:

A Szolgálat feladatai: Tájékoztatás: mindazokról a jogokról, támogatásokról és ellátásokról, melyek összefüggésben állnak a gyermek testi, lelki egészségének, értelmi fejlődésének biztosításával. Más intézményekben folyó családtervezési, pszichológiai, nevelési egészségügyi tanácsadás igénybevételének lehetőségeiről, ennek céljáról és feltételeiről. Az aktuális szabadidős programokról. Ügyintézés: A támogatásokhoz, ellátásokhoz való hozzájutásban. Szükség esetén kezdeményezzük a támogatás megállapítását.

Családgondozás: krízisintervenció, életvezetési tanácsadás, kommunikációs problémák kezelése, családlátogatás. Egyéb szolgáltatás: prevenciós célú szabadidős tevékenységek és nyári táborok szervezése, mediáció, jogi segítségnyújtás, kapcsolattartás biztosítása.

 

  • Házi segítségnyújtás

A házi segítségnyújtás célja: a településen élő rászorulók önálló életvitelének fenntartását lakóhelyükön, saját lakásukban segítse és szükségleteiknek megfelelően, egyenlő eséllyel hozzáférhető szolgáltatást nyújtson a legszükségesebb elemi életfeltételek biztosítása érdekében.

Feladatai: A házi segítségnyújtás feladata segítséget nyújtani az ellátást igénybe vevőnek abban, hogy fizikai, mentális, szociális szükséglete saját környezetében, életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően, meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával, fejlesztésével biztosított legyen. További feladat az ellátott fizikai, mentális és egészségügyi állapotának hosszútávon történő megőrzése.

 

  • Tanyagondnoki Szolgálat

A tanyagondnoki szolgálat szabályozott keretek között biztosítja a külterületi és az egyéb belterületi lakott helyeken élők életkörülményeinek javítását, a külterületek és az egyéb belterület lakói számára a településen hiányzó, az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, illetve a közszolgáltatásokhoz való hozzájutást elősegítse,  a rászorult személyek szállítási problémáját megoldja, továbbá  biztosítsa a lakosságot érintő információk gyűjtését és továbbítását.

 

  • Szociális étkeztetés

A szociális alapszolgáltatások egyik formája az étkeztetés, melyet valamennyi önkormányzat –  a lakosságszámtól függetlenül – köteles biztosítani. Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt. A jogosultság részletes feltételeit a települési önkormányzat rendeletben szabályozza.

 

  • Védőnői Szolgálat

A területi védőnő feladatát az ellátási területén lakcímmel (állandó vagy ideiglenes) rendelkező személyek gondozásán túl a körzetében jogszerűen tartózkodó azon személyeknél is végzi, akik az ellátás iránti igényüket a védőnőnél bejelentik. Tevékenységét egy földrajzilag meghatározott területen végzi a mindenkor érvényes védőnői utcajegyzék alapján. A területi védőnő nem választható. Munkáját a védőnői tanácsadóban, a családok otthonában és az óvodákban végzi. Feladatai: nővédelem, a várandós anyák gondozása, a gyermekágyas időszakban segítségnyújtás és tanácsadás az egészségi állapottal, az életmóddal, szoptatással, valamint a családtervezéssel kapcsolatban, a 0-6 éves korú gyermekek gondozása, az óvodában a védőnői feladatok végzése, az oktatási intézménybe nem járó otthon gondozott tanköteles korú gyermek gondozása.